Algorytm Facebooka jak go zhakować ? Czy jest na to sposób?

Posted on 5 minut czytania

Algorytm Facebooka jak go zhakować ? Czy jest na to sposób?

Skoro tu jesteś i czytasz to znaczy , że jesteś zaangażowany w marketing sieciowy i chciałbyś nauczyć się jak budować własny biznes za pomocą Facebooka.

Zapewne widziałeś sukcesy innych w tej dziedzinie i sama ta świadomość, że mógłbyś kontaktować się z ludźmi, rozmawiać z nimi online jest fantastyczna .To co lecimy dalej ?Okay.

Zaczynasz wrzucać wartościowe treści na swoją oś czasu , ładne zdjęcia itp ,a tu psikus nic cisza pod twoimi postami. Nikt nie ” lajkuje “, nie komentuje i zaczynasz się zastanawiać gdzie popełniłeś błąd.

Może to być frustrujące wiesz mi sam fakt ,że zrobiłeś wszystko dobrze i wiesz ,że powinno działać.

W tym artykule pomogę ci jak zwiększyć  widoczność na Facebooku i tym samym będziesz mógł przedstawić swoją wartość szerszemu gronu ludzi.

Czym jest algorytm Facebooka?

Hmmmm…. zastanawiam się jak to wytłumaczyć.

Szczerze mówiąc  zamiast skupiać się i próbować to   tłumaczyć prawdopodobnie jeden z najtrudniejszych algorytmów w internecie , prościej będzie mi napisać co sprawia , że twoje treści są widoczne w sieci.

Pamiętaj -Facebook bierze pod uwagę ponad 100 000 różnych elementów , więc nie wiem czy jest ktoś taki , kto mógłby Tobie wytłumaczyć jak one wszystkie działają.

1.Usuń wszystkich znajomych z którymi się nie kontaktujesz.

Zanim zaczniesz dodawać nowych znajomych, najpierw usuń tych z którymi nie masz kontaktu.

A już na pewno tych którzy :

  • nie mają pojęcia kim jesteś 
  • nie mają zdjęcia profilowego
  • nigdy nie odpisują na twoje wiadomości .

 Ja używam do tego darmowej wtyczki w Google Chrome-Facebook Friend Remover Pro.

Dlaczego to takie ważne ? Ponieważ Facebook nie może pokazywać Twoich postów każdemu tylko tym osobom z którymi masz największy kontakt . Jaki wniosek? musisz mieć relacje z każdym kto jest na twojej liście  znajomych .

2.Komunikuj się ze wszystkimi którzy są na twojej liście.

Gdy już zrobiłeś porządki ze znajomymi to zostali tylko ci z, którymi powinieneś się zaprzyjaźnić lub są już twoimi przyjaciółmi. Teraz zanim zaakceptujesz zaproszenie do znajomych  wyślij najpierw wiadomość do tej osoby 

np:” Cześć świetnie że możemy zostać znajomymi na Facebooku. Co dobrego u Ciebie ?” 

Większość ludzi dodaje znajomych bez zastanowienia się tylko po to aby osiągnąć limit 5000.” Tak ! Mam teraz 5000 znajomych więc zasięgi mi się zwiększą lub sprzedam coś przynajmniej 10% ” Hahaha zmartwię cię to nie działa w ten sposób .

Te 10% nawet nie zobaczy twoich postów…… JAKOŚĆ  NIE  ILOŚĆ .

 Zanim zaakceptujesz zaproszenie sprawdź dany profil czy konto nie jest fałszywie, spamerskie itp . Sprawdź czym dana osoba się wyróżnia to pomoże Tobie rozwinąć rozmowę.Facebook lubi pokazywać posty osobom  ,którym myśli , że się spodobają i masz fajną relację – a do tego właśnie służy rozmowa.

3. Emotikon.

Przestań lajkować zamiast kciuka w górę pod statusem używaj reakcji : haha, wow, przykro mi, wściekły, uwielbiam.

Rzadziej są używane a to błąd korzystaj z nich to cie wyróżni .Wyróżnianie działa na twoją korzyść widzą Cię  inne osoby ,a Facebook widzi że wkładasz więcej wysiłku  niż szybki kciuk.

4. “Serduszka “nie żałuj ich pod profilowymi zdjęciami

W ten sposób dajesz nowej osobie znać , że właśnie oglądasz jej profil ,sprawdzasz kim jest i chcesz nawiązać relację.Algorytm traktuje to bardzo pozytywnie i wtedy pokazuje więcej twoich postów takim osobom. Tylko nie rób tego z automatu nie chcesz by Facebook woził Cię za maszynę heehe.

5.Nie ” scrolluj , polub, scrolluj , polub”

Facebook tego nie lubi i będzie Cię traktować jak robota , który bezmyślnie scrolluje przez tablicę , lajkując jakiekolwiek posty i lecą dalej.

Pamiętaj jeśli post ma kilka akapitów , a Ty po kilku sekundach zostawiasz reakcję  Facebook wie , że go nie przeczytałeś.

6. Komentuj

Podoba Ci się treść i zostawiłeś reakcję twój znajomy zobaczy tylko powiadomienie zwiększające ilość polubień posta i nic po za tym. Mało kto sprawdza polubienia i je przegląda.

Dlatego najważniejsze jest zostawianie reakcji “wow, uwielbiam, haha,”i komentarz .

Jeśli się spodoba właściciel postu polubi i być może odpowie, a to zwiększy poziom twojej reakcji w oczach Facebooka.Nie tylko Facebook widzi Twoje ” dobre zachowanie ” ,ale twoje imię i zdjęcie profilowe pokazuje się dla większej ilości osób .I co się dzieje ?

Dokładnie wyróżniasz się dzięki temu zostawiasz po sobie wartość. 

7.Rob live’y chociaż raz w tygodniu.

Dlaczego to takie ważne ? Facebook wypuścił opcję live i uwielbia gdy ludzie z niej korzystają.Obecnie Facebook rywalizuje z kanałem You Tube – a więc jeśli dodasz video pokaże on ten materiał sporej ilości osób jeszcze więcej ludzi zobaczy Twoje imię , twarz i wartość jaką dajesz.

Nie rób tego zbyt często video jest nagrywane i dostajesz więcej wyświetleń powtórkowych niż rzeczywistych. 

8.Używaj więcej tekstu

Jak już wiesz Facebook wykupił Instagram. Jeśli więc dodajesz wpis lub video idź na Facebook , jeśli zdjęcie idź na  Instagram. Oczywiście nie znaczy to , że nie możesz na swoim profilu dodawać zdjęć.Pisząc post nie zapominaj by miał wartość dla innych.

9.Odpowiadaj w komentarzu 

Facebook wprowadził opcję odpowiadania na komentarze w specjalnie do tego przeznaczanym okienku i możesz pisać bezpośrednio do danej osoby , która dany komentarz zostawiała czyli pod jej słowami .

Dzięki tej możliwości osoby ,które komentowały wcześniej post nie będą powiadamiane że zostawiłeś komentarz .

Niestety to zmieniło to algorytm Facebooka , dlatego polecam Tobie większości odpowiadać na komentarze opcją ” odpowiedź “, a jedynie raz na jakiś czas odpowiedź wpisać w pole komentarz tagując osobę na początku swojej odp.

Wykonywanie określonych działań na Facebooku sprawi że będziesz widoczny dla większej ilości osób dzięki czemu więcej przyciągniesz na swój profil.

A to może zaowocować do zaufania i sprzedaży.

10.Komentuj własne posty 

Jak stworzysz naprawdę mega , wartościowy post ludzie zaczną na niego reagować .Zostawią reakcję ,komentarz być może ktoś udostępni na swojej tablicy.

Z czasem post będzie mniej widoczny coraz mniej osób będzie komentować i przestaną pojawiać się nowe polubienia itp.

No i co wtedy ?

To proste żeby przywrócić życie dla postu trzeba go na nowo skomentować u samego dołu i dać na nowo reakcje.

Sprawia to ,że post po raz kolejny trafia na samą górę tablicy i ponownie jest widoczny dla wszystkich Twoich znajomych i u ludzi , którzy jeszcze go nie widzieli.

Podsumowanie

 Fundamentalną rzeczą jest nawiązywanie relacji z każdą  osoba , która komentuje ,udostępnia Twoje posty i co najważniejsze konwersacja na messengera.

Oczywiście to pochłania czas  zanim Facebook stwierdzi , że naprawdę jesteście przyjaciółmi nie przestawaj budować  takich relacji za szybko.   

Nie bój się testować nowych metod !

Algorytm Facebooka jest rzeczą wyjątkową kompleksową  wystarczą małe zmiany by zaczął działać dla Ciebie pomyślnie. 

Zostaw mi swoją oponie co Ty o tym myślisz , chętnie się z nią  zapoznam. 

 

XOXO
signature

Subskrybuj podobne posty na email

Dołącz do Naszej kreatywnej społeczności

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

No Comments Yet.

Previous
Moja opinia na temat MLM
Algorytm Facebooka jak go zhakować ? Czy jest na to sposób?

Copyrighted Image Anna