Bez Specjalisty nie ruszysz z miejsca

Posted on 3 minut czytania

Bez Specjalisty nie ruszysz z miejsca

Witaj, pisze dziś artykuł trochę kontrowersyjny, ale czuję, że muszę o tym napisać, bo zaobserwowałam, że wielu ludzi daje się nieświadomie złapać w pułapkę.

Mowa tu o Pseudo Specjalistach.

Powiedzą Ci, jak zmienić swoje życie, zwiększyć zasobność portfela, a nawet jak wyleczyć raka. Specjaliści są już od nieskończonej liczby rzeczy, a w Polsce i w wielu innych krajach święcą prawdziwe triumfy popularności, a do tego bycie specjalistą stało się najbardziej pożądaną formą zawodowej kariery.

Są specjaliści od wszystkiego, od rozwoju osobistego, od zarabiania pieniędzy, od budowania wizerunku, od budowania marki osobistej, od social media , sprzedawania …… mogłabym wyliczać w nieskończoność.

Niestety większość tzw. “Specjalistów”, to ludzie bez odpowiednich kwalifikacji, którzy mają więcej wspólnego z Anatolijem Kaszpirowskim niż motywacją nie wspominając już o braku wiedzy i doświadczenia.

G.S

Większości z nich się wydaje, że jak zdobędą jakiś papier, pójdą na jakiś kurs lub przeczytają książkę, to czyni z nich ekspertów w wybranej dziedzinie.

specjalisci Anna w Krainie Zmian

Najczyściej “Specjalista” nie może się pochwalić osiągnięciami, przedstawić konkretnych ludzi, którzy są świadectwem, że ich metoda lub praca działa.

Powiem więcej, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że chodzi tylko o jedno, chodzi o to, by stać się popularnym, zaangażować jak najwięcej ludzi, zorganizować kursy, lub inne … i tak zarobić pieniądze, bo to jest ostatnio jedno z najbardziej popularnych form zarabiania.

Jak grzyby po deszczu pojawiają się coraz to nowi specjaliści, którzy poprzez lepiej lub gorzej rozbudowaną reklamę ściągają do siebie bardzo duże grupy ludzi, przez to stają się popularni. Gdy są już popularni i nikt nie śmie nawet zapytać

Co osiągnąłeś ?

G.J

Przecież na pewno coś osiągnął, skoro jest popularny.

Ostatnio miałam przyjemność ze specjalistą od social mediów i nawet oferowała coś bezpłatnie, jednak jak przyszło co do czego, nie potrafiła się zabrać do pracy i do tej pory nie zrobiła nic.

Tak jak mówiłam wcześniej , “Pseudo Specjaliści” czasem łapią się za tematy, z którymi nie wiedzą jak pracować, nie potrafią i nie powinni pracować. Często powodem jest chęć zarobienia więcej – bo jest chciwy lub nie ma pieniędzy.

Takie podejście ma wielu “Specjalistów”, czyniąc ogromne szkody innym ludziom, ale to już niewielu z nich obchodzi.

Bez Specjalisty nie ruszysz z miejsca – takie przekonanie pojawia się po czasie.

Bo żeby być specjalistą, nie wystarczy skończyć szkołę, kurs, przeczytać książkę. Trzeba jeszcze mieć predyspozycje, wiedzę i doświadczenie.

Tylko praktyka czyni mistrzem

Na koniec tylko dodam, że to o czym napisałam nie dotyczy oczywiście wszystkich. Jest wielu wspaniałych ludzi i prawdziwych specjalistów, czy ekspertów w różnych dziedzinach.

Tylko jak ich rozpoznać ?

Wystarczy zobaczyć realnie, co osiągnęli, ilu ludziom pomogli, wyszukać w google,jakie są efekty ich pracy, bo

Prawdę poznasz zawsze po efektach.

Anna Łukasik

Do zobaczenia

XOXO
signature

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

No Comments Yet.

Previous
Jak pokonać swojego potwora ?
Bez Specjalisty nie ruszysz z miejsca

Copyrighted Image Anna