DIY tote bag na zamek czy nie.

Posted on 4 minut czytania

Pomyślałam że pokaże tobie jak uszyć bardzo popularną torbę tote bag. Można ją użyć jako torebki na lanch , na zakupy od ciebie zależy jak ją zastosujesz. Jest to bardzo prosty tutorial.

Ok na początek wybierz sobie materiał jaki chcesz użyć jako wierzchni i PAMIĘTAJ WSZYSTKIE WYMIARY SA PODANE W INCZACH chyba już za długo siedzę w tej Anglii hehehe. To znak by zmienić kraj na inny.

W następnym tutorialu uszyjemy kolejna tote bag ale inaczej ją wykończymy będzie bez zamka. Będzie miała komin ściągany sznurkiem. Nie bój się bawić wymiarami ,możesz tworzyć tak jak się tobie podoba.


Przygotuj sobie:

materiał wierzchni 1x (szer.14 1/2″ x dł26″)

flizelina 1 x (szer.14 1/2″ x dł26″ )

podszewka 1x (szer. 14 1/2″ x dł 23″)

listwa do zamka 2 x wierzchni materiał, 2 x podszewka2 x, flizelina (dł12″ x szer. 2″)

panel na kieszonkę rozmiar(szer. 9″ x dł 13″)

1 x z podszewki wycinamy dwa elementy (dł14 1/2″ x szer.2″)

2 x materiał wierzchni rączki torby: (dł20″ x szer. 3″) , 2 x flizelina- (dł 19″ x szer. 2″)

zamek : (dł 3″ x 1 1/2″)

1 x kawałek materiału na wykończenie zamka

1 x zamek 16″ długi


Na początek wycinamy z tkaniny wierzchniej (szer.14 1/2″ x dł26″) ,z flizeliny 1x (szer.14 1/2″ x dł26″ ) i to samo robimy z materiałem na podszewkę wycinamy 1x (szer. 14 1/2″ x dł 23″)podszewka jest krótsza. Następnie na dole wycinamy kwadraty w obu tkaninach.

Jak zauważyłeś ja wycięłam dwa elementy i je zszyłam dlatego że wzór byłby do góry nogami, dodałam 1cm na szew. Następnie przyprasowałam flizelinę do tkaniny wierzchniej pamiętaj by klej ,który jest na flizelinie był przyłożony do lewej strony materiału. Ja użyłam flizeliny H640 ona nada fajniejszy kształt torbie.


Teraz zajmiemy się rączkami naszej torby wycinamy 2x(dł20″ x szer. 3″)


Teraz przyprasowujemy wycięte paski flizeliny (dł 19″ x szer. 2″) do wyciętych pasków ,z których zrobimy rączki torby.Następnie po obu stronach zaprasowujemy po 0,5cm i następnie składamy jeszcze raz na pół.


Szpilkujemy i stębnujemy 2 mm od brzegu z obu stron.


Zanim zszyjemy boki torby musimy odmierzyć od brzegu 3,5 incza od brzegu po obu stronach i przykładamy rączki możesz je przyszyć 3mm od brzegu żeby podczas szycia ci się nie przesuwały.


Mamy przymocowane rączki następnie zszywamy boki torby po obu stronach i mocujemy robimy rygielek.


Następny krok to zszycie rogów i pilnujemy by środki szwów nakładały się na siebie.By na prawej stronie ładnie wyglądało.


Bierzemy listwy wycięte z materiału wierzchniego odmierzamy po 0,5cm od brzegu i wszywamy zamek kończymy tak samo jak zaczęliśmy 0,5 cm przed końcem.

pod spód wkładamy listwy wycięte z podszewki i zszywamy wszystkie warstwy

prawa strona

lewa strona.


Teraz jak mamy wszyty zamek na lewej stronie zszywamy po obu stronach i przewracamy na prawą stronę.

z tyłu zakładamy 0,5 cm do środka tak jak na zdjęciu po niżej i stębnujemy na prawej stronie.


Przygotowujemy kieszonkę- zszywamy dookoła zostawiamy z boku otwór na przewrócenie na prawą stronę i prasujemy.


W podszewce zaznaczamy środek i od środka w dół 8 cm i przykładamy środek kieszonki do środka w poszewce i przyszywamy i tym sposobem jednocześnie zszywamy otwór w kieszonce.


Bierzemy nasz zamek z listwami i przykładamy lewą stroną do prawej strony podszewki oczywiście wcześniej zaznaczamy środki w podszewce jak i w listwie.

Potem przykładamy kolejną wycięta listwę podklejona flizeliną prawą stroną na zamek od początku do końca zszywamy i mocujemy na początku i na końcu. To samo analogicznie robimy z drugą strona.


P.S

Jeśli nie chcesz zamka to po prostu pomijasz ten etap i skupiasz się na samych listwach. Listwy muszą być podklejone flizeliną. Przykładasz prawa do prawej strony podszewki i zszywasz pamiętając o mocowaniu czyli rygielek na początku i końcu.

Stębnujesz na prawej stronie aha trzeba będzie skrócić podszewkę o jakieś 1 incz czyli 3cm. Więc dobrze by było się zastanowić czy chcesz z zamkiem lub bez. Wtedy na samym początku kroisz sobie już pomniejszoną.

Dalej postępujesz według instrukcji.


Po przyszyciu listw składamy podszewkę prawą do prawej i zszywamy bok od góry do dołu i mocujemy na początku i końcu.Z drugiej strony zostawiamy otwór będzie nam potrzeby do przewrócenia wszystkiego na prawa stronę.

Zszywamy rogi tak jak wcześniej to robiliśmy .


Wkładamy prawą stroną do prawej strony podszewki i zszywamy dookoła. Jeśli wszystko się zgadza to przewracamy na prawa stronę i zszywamy otwór w podszewce.


Stębnujemy na prawej stronie blisko brzegu.


Obcinamy zamek zależny od ciebie jaką długość zamka chcesz,która będzie ci pasować i wykańczamy go . Tak jak na zdjęciu poniżej.


A tak wygląda uszyta tote bag .

Zostaw komentarz. Do zobaczenia….

XOXO
signature

Subskrybuj podobne posty na email

Dołącz do Naszej kreatywnej społeczności

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

No Comments Yet.

Zapisz się na Newsletter, aby wszystkie nowości dostać prosto na swój E-mail

Previous
Szyjemy plecak.
DIY tote bag na zamek czy nie.

Copyrighted Image Anna