I po siódme nie kradnij

Posted on 3 minut czytania

I po siódme nie kradnij

Ok, czas posprzątać w papierach, za dużo mi się nazbierało tych e-booków. Po co ja to wszystko chomikuje, ja nawet nie lubię chomików . Małe to takie nijakie hahaha .

A tak poważnie

Robiąc porządki z e-bookami, w ręce wpadł mi e-book osoby, którą szanuje i śledzę w social media. Ta osoba ma autorytet w zespole …

Odruchowo chciałam go wyrzucić ale coś mnie tknęło i stwierdziłam, przejże. W środku znalazłam zdjęcia, które były własnością innego blogera .

Skąd wiem? Ponieważ znam styl tego blogera. Po drugie to osoba z górnej półki blogosfery. Więc nie mogę pojąć jak można kraść projekty takich osób i na żywca podpisać się jako własne.

Nawet się nie wysiliłeś złodzieju by przerobić grafikę Ty tak serio? Dobra nazwijmy umownie te osobę, złodzieja Pinokio

Poczułam się mocno rozczarowana, zrobiło się jakoś nijako. Sama doświadczyłam, co to znaczy, gdy ktoś kradnie moje autorskie teksty. I najsmutniejsze, że znam tę osobę.

Pierwsze co przyszło mi do głowy, to myśl co jeszcze Pinokio ukradł . Ale nie to jest smutne. Tylko na ile szczery był Pinokio we wcześniejszych swoich postach, artykułach na swoim blogu etc.

Że kłamstwo może być wszędzie i teraz bądź mądry i pisz wiersze. Jeśli ukradł zdjęcia, to równie dobrze mógł ukraść czyjś tekst zrobić ” skopiuj , wklej ” .

Sama prowadzę blog i wiem ile pracy , czasu trzeba włożyć, by przygotować artykuł .

Inna bajka by była, gdyby zdjęcia były podpisane, że właścicielem jest smerf maruda etc, wtedy wiesz sytuacja jest inna . Trochę mnie to rozbawiło .

To jest zmora tego sytemu.

I teraz tak Pinokio odpowiedz mi proszę na moje pytanie: Jak możesz uczyć innych o przestrzeganiu zasad etyki, jeśli sam kradniesz?

To są tak zwani specjaliści, którzy sami sobie nadali nazwę, tytuł . Takim osobom jak Pinokio, nie zależy na pomaganiu innym. On patrzy tylko swojego tyłeczka .

Ludzie wchodząc do biznesu ufają takim liderom jak Pinokio. To jest bardzo niebezpieczne, nie moralne by tak się zabawiać.

Ludzie mają swoje marzenia, nadzieje, cele, ufają etc. Jeśli taki lider nie jest skupiony na sukcesie innych osób, te osoby po prostu odejdą z biznesu .

Każda ludzka jednostka na tej planecie ma swoje marzenia. Nie ważne jaki biznes robisz ważne jest to, że jako lider dajesz przykład dla zespołu. Swoją postawą pokazujesz , że zależy ci na zespole.

Anna Maria Łukasik

Że zależny ci na sukcesie twoich ludzi.

Wiesz co Pinokio? Przez pryzmat tego co się stało straciłeś RACZEJ STRACIŁAŚ KOBIETO w moich oczach. Myślę, że nie rozumiesz książek, które czytasz i nie masz pojęcia o rozwoju osobistym.

Wszystkie chwyty dozwolone, liczy się to co ja chce , czyż nie tak Pinokio?

Zawsze myślałam, że bycie szczerym, życzliwym, dbanie o dobro drugiego, uczciwość, etyka zawodowa etc, etc to podstawa. Że takim po prostu się jest.

Po co grać?? Obserwując to co się dzieje w social media, większość osobników wyuczyła się na pamięć swojej roli, jak grać, jak udawać .

Sądzę, że pomyliłam planety hmmm.

XOXO
signature

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

No Comments Yet.

Previous
Pułkownik Sanders , emerytowany oficer Armii USA.
I po siódme nie kradnij

Copyrighted Image Anna