I po siódme nie kradnij.

Posted on 3 minut czytania

I po siódme nie kradnij.

Ok, czas posprzątać w papierach, za dużo mi się nazbierało tych e-booków . Po co ja to wszystko chomikuje, ja nawet nie lubię chomików . Małe to takie nijakie hahaha .

A tak poważnie

Robiąc porządki z e-bookami, w ręce wpadł mi e-book osoby , którą szanuje i śledzę w social media . Ta osoba ma autorytet w zespole …

Odruchowo chciałam go wyrzucić ale coś mnie tknęło i stwierdziłam , przejże . W środku znalazłam zdjęcia , które były własnością innego blogera .

Skąd wiem ? Ponieważ znam styl tego blogera . Po drugie to osoba z górnej półki blogosfery . Więc nie mogę pojąć jak można kraść projekty takich osób i na żywca podpisać się jako własne .

Nawet się nie wysiliłeś złodzieju by przerobić grafikę Ty tak serio ? Dobra nazwijmy umownie te osobę , złodzieja Pinokio

Poczułam się mocno rozczarowana , zrobiło się jakoś nijako . Sama doświadczyłam, co to znaczy, gdy ktoś kradnie moje autorskie teksty . I najsmutniejsze , że znam tę osobę

Pierwsze co przyszło mi do głowy, to myśl co jeszcze Pinokio ukradł . Ale nie to jest smutne. Tylko na ile szczery był Pinokio we wcześniejszych swoich postach , artykułach na swoim blogu etc .

Że kłamstwo może być wszędzie i teraz bądź mądry i pisz wiersze . Jeśli ukradł zdjęcia, to równie dobrze mógł ukraść czyjś tekst zrobić ” skopiuj , wklej ” .

Sama prowadzę blog i wiem ile pracy , czasu trzeba włożyć, by przygotować artykuł .

Inna bajka by była, gdyby zdjęcia były podpisane , że właścicielem jest smerf maruda etc, wtedy wiesz sytuacja jest inna . Trochę mnie to rozbawiło .

To jest zmora tego sytemu .

I teraz tak Pinokio odpowiedz mi proszę na moje pytanie : Jak możesz uczyć innych o przestrzeganiu zasad etyki, jeśli sam kradniesz ?

To są tak zwani specjaliści , którzy sami sobie nadali nazwę , tytuł . Takim osobom jak Pinokio, nie zależy na pomaganiu innym . On patrzy tylko swojego tyłeczka .

Ludzie wchodząc do biznesu ufają takim liderom jak Pinokio . To jest bardzo niebezpieczne , nie moralne by tak się zabawiać .

Ludzie mają swoje marzenia , nadzieje , cele , ufają etc. Jeśli taki lider nie jest skupiony na sukcesie innych osób, te osoby po prostu odejdą z biznesu .

Każda ludzka jednostka na tej planecie ma swoje marzenia . Nie ważne jaki biznes robisz ważne jest to , że jako lider dajesz przykład dla zespołu. Swoją postawą pokazujesz , że zależy ci na zespole .

Anna Maria Łukasik

Że zależny ci na sukcesie twoich ludzi .

Wiesz co Pinokio ? przez pryzmat tego co się stało straciłeś w moich oczach . Myślę , że nie rozumiesz książek , które czytasz i nie masz pojęcia o rozwoju osobistym.

Wszystkie chwyty dozwolone, liczy się to co ja chce , czyż nie tak Pinokio ?

Zawsze myślałam , że bycie szczerym , życzliwym , dbanie o dobro drugiego , uczciwość , etyka zawodowa etc ,etc to podstawa . Że takim po prostu się jest .

Po co grać ?? Obserwując to co się dzieje w social media, większość osobników wyuczyła się na pamięć swojej roli , jak grać , jak udawać .

Sądzę , że pomyliłam planety hmmm .

XOXO
signature

Subskrybuj podobne posty na email

Dołącz do Naszej kreatywnej społeczności

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

No Comments Yet.

Previous
Pułkownik Sanders , emerytowany oficer Armii USA.
I po siódme nie kradnij.

Copyrighted Image Anna