Ukryty przycisk „Zaproś” na Facebooku pozwoli bezpłatnie pozyskać nowych fanów. AKTUALIZACJA: Oświadczenie Facebooka.

Posted on 2 minut czytania

Ukryty przycisk „Zaproś” na Facebooku pozwoli bezpłatnie pozyskać nowych fanów. AKTUALIZACJA: Oświadczenie Facebooka.

Ukryty przycisk „Zaproś” na Facebooku pozwoli bezpłatnie pozyskać nowych fanów

AKTUALIZACJA: Oświadczenie Facebooka

Okazuje się, że w dzisiejszych czasach, aby coś „ugrać” na Facebooku wymaga się od nas albo dużego budżetu albo odrobiny sprytu i obserwacji.

Ani jednego ani drugiego nie brakuje specjaliście ds. marketingu internetowego, który na łamach amerykańskiego serwisu Social Media Today opublikował artykuł, w którym opisał jak pozyskać nowych fanów strony nie inwestując w reklamę.

Ukryty przycisk „Zaproś”

Na wstępnie swojego materiału Larry Kim zaznaczył, że z jego obserwacji wynika iż przycisk nie jest dostępny u każdego, dlatego podejrzewa, że funkcja może być obecnie w fazie testów.

Z prośbą o tę informację zwróciliśmy się do Biura Prasowego Facebooka.

Warto jeszcze dodać, że omawiany przycisk nie jest wszystkim dobrze znaną opcją „Zaproś znajomych do polubienia tej strony”.

Gdzie znaleźć ukryty przycisk?

Gdzie zatem został ukryty przycisk, który może pomóc nam odnieść sukces? Aby odnaleźć przycisk „Zaproś” należy pod danym postem kliknąć na ikony przedstawiające liczbę polubień i Facebook Reactions.

Wówczas pojawi nam się lista osób, które polubiły opublikowany wpis, ale niekoniecznie są fanami naszej strony. Po prawej stronie od zdjęcia profilowego oraz imienia i nazwiska widzimy szary button z napisem „Zaproś”.

Wzrost liczby nowych fanów

Larry Kim, który przetestował tę opcję na swojej stronie zauważył 15/20% wskaźnik akceptacji na wysłane przez niego zaproszenia. W przeciągu kilku tygodni dzięki nowej metodzie dodał on aż 1000 nowych fanów do swojej strony.

Przy czym jednego dnia nie można wysłać więcej niż od 500 do 1000 zaproszeń. Kiedy limit zostanie przekroczony Facebooka nas o tym powiadomi, a my będziemy mogli ponownie zacząć wysyłać zaproszenia dopiero następnego dnia.

Ukryta metoda lepsza od reklamy?

Na pewno przycisk „Zaproś” może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą przeznaczać pieniędzy na promocję swojej strony.

Ponadto, swoją ofertę kierujemy do osób, które już kiedyś były na naszej stronie i chociaż raz polubiły opublikowaną na niej treść.

Dzięki metodzie ukrytego przycisku istnieje duże prawdopodobieństwo, że zaproszone osoby, które miały styczność z contentem chętniej polubią naszą stronę niż osoby, którym wyświetliliśmy reklamę.

Wyróżnienie.

Larry Kim nie tylko zauważył wzrost liczby osób, które lubią jego stronę, ale również liczby przesłanych do niego wiadomości.

Co więcej, użytkownicy nie traktowali zaproszenia do polubienia fanpage’a jako spamu, ale wręcz jako zaszczyt !

Oczywiście, liczba osób, które lubią naszą stronie nie jest jedynym wyznacznikiem naszego sukcesu, ale mogą być one ważne dla osób, które po raz pierwszy mają styczność z nasza marką.

XOXO
signature

Subskrybuj podobne posty na email

Dołącz do Naszej kreatywnej społeczności

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

No Comments Yet.

Zapisz się na Newsletter, aby wszystkie nowości dostać prosto na swój E-mail

Previous
Chciałbyś zbudować swoją markę osobistą ,ale nie wiesz jak to ugryść.
Ukryty przycisk „Zaproś” na Facebooku pozwoli bezpłatnie pozyskać nowych fanów. AKTUALIZACJA: Oświadczenie Facebooka.

Copyrighted Image Anna