Chcesz pracować w network marketingu i stoisz przed wyborem firmy

Posted on 4 minut czytania

Chcesz pracować w network marketingu i stoisz przed wyborem firmy

No i od czego tu zacząć? To proste zanim zdecydujesz się na ślepo lub pod wpływem emocji.Ważne jest szczegółowo przeanalizować i sprawdzić firmę z ,którą chcesz podjąć współpracę.

Ważnym krokiem jest sprawdzenie jak długo firma działa na rynku i w ilu jest krajach. Np: firma “XY ” została założona w 1978 roku i działa na rynku od 42 lat i jest w 160 krajach.

Wtedy wiesz co osiągnęła firma,jak wpłynęła na zmianę życia wielu osób.Jak traktuje swoich współpracowników,w jaki sposób są załatwiane takie sprawy jak reklamacje.

Upewnij się ,że nie jest to piramida finansowa. Sprawdź historie firmy czy nie ma zadłużenia, nie jest karana. Czy jest zarejestrowana w światowym rejestrze sprzedaży bezpośredniej.

Jak będziesz czytać opinie o firmie upewnij się czy nie jest to spam. Większość osób,która odeszła od firmy często dopuszcza się hejtu.

annawkrainiezmian.com

Szkaluje firmę bo coś jej nie wyszło lub po prostu myślała,że za siedzenie na tyłku będzie jej płacone.

Sprawdź plan marketingowy jeśli go nie rozumiesz nie podpisuj kontraktu. Dopóki nie zrozumiesz w jaki sposób otrzymasz wypłatę.Zapytaj jakie koszty i wydatki będą towarzyszyć prowadzeniu biznesu.

I jakie koszty musisz ponieść na starcie. Zwróć uwagę na system duplikacji i ile osób odnosi sukces z tym systemem.

Polecam przeczytać również politykę firmy oraz umowę biznesową.

Sprawdź jakie szkolenia dostaniesz, wsparcie od swoich up-linów. Są firmy ,które pobierają opłatę za swoje szkolenia i treningi. Lub tylko jakaś część jest za darmo,a reszta płatna. Dlatego zawsze zadawaj pytania.

annawkrainiezmian.com

Firma, która posiada ekstra plan marketingowy,wspaniałe produkty ,stawia na rozwój, jest hojna, wspaniały zarząd itp. To wszystko runie jeśli nie będzie mieć sytemu ,który DZIAŁA

Nie daj się zwieść “cudownym produktom ” tak zwanym złotym środkiem na wszytko. Zawsze sprawdzaj czy produkty mają solidne podstawy, czy są poparte badaniami.

I wybierz produkty ,które przypadną Tobie do gustu i z radością będziesz je rekomendować.

Dlatego bardzo ważne jest by produkty przypadły Ci do gustu bo tylko wtedy będziesz autentyczny i naturalnie, z radością będziesz mógł podać dalej.

Anna Łukasik

Niezwarto tracić czasu na kombinowanie i wciskanie ściemy. Człowiek ,który ma zasady i trzyma się ich , a etyka zawodowa jest podstawą do prowadzenia biznesu jest ponad takie złodziejskie,chamskie zachowanie.

Jak rozpoznać piramidę finansową?

Piramida finansowa określana schematem Ponziego jest systemem sprzedaży lawinowej, który stanowi przykład nielegalnej działalności.

KNF definiuje piramidę finansową jako: strukturę ,której zysk danej osoby zależy od wpłat osób znajdujących się niżej w tej strukturze.

Działalność piramidy polega zatem na obiecywaniu zysków uczestnikom przede wszystkim za zwerbowanie do udziału w tej strukturze nowych osób,a nie za świadczynie rzeczywistych usług inwestycyjnych.

Określenie pochodzi od nazwiska Carlo Pietro Giovanni Guglielmo Tebaldo ( Charlesa ) Ponziego,który w 1919 roku w USA utworzył pierwsza piramidę finansową.

W Polsce organizowanie ,bądź kierowanie systemem sprzedaży lawinowej jest czynem nieuczciwej konkurencji za co grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat. Kodeks karny ( Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 roku ) Art.286. & 1.

annawkrainiezmian.com

Do głównych cech piramidy finansowej można zaliczyć:

 • niemożliwość awansowania,
 • niemożliwość osiągania wyższych zarobków od osób znajdujących się na szczycie piramidy,
 • istnienie systemu matrycowego ,który polega na wyznaczeniu przez firmę ograniczonej liczby osób możliwych do rekomendacji co uniemożliwia osiąganie zarobku poniżej pewnych poziomów głębokości struktury,
 • dużą opłatę wstępna,
 • brak produktów lub ich sprzedaż po znacznie zawyżonych cenach,
 • brak udokumentowanej historii firmy,
 • nastawienie na werbowanie, a nie budowę sieci i przepływ towaru,
 • osiąganie zysku głównie z rekrutacji nowych osób,a nie z dystrybucji produktów w strukturze,
 • krótki czas funkcjonowania piramidy na rynku,
 • brak szkoleń lub pobieżne szkolenia,
 • wymuszanie wysokiej sprzedaży lu dokonywania wysokich zakupów comiesięcznych pod groźbą sankcji finansowych lub rozwiązania umowy,
 • niejasno określone zasady rozwoju czy osiągania profitów finansowych,
 • niezdefiniowane możliwości osiągania dochodów lub możliwość osiągania zarobków po przekroczeniu pewnego progu liczby osób zrekrutowanych.

więcej o piramidzie finansowej znajdziesz w książce dr. nauk ekonomicznych Alina Vogelgesang pt ” Charakterystyka i przyszłość zjawiska Multilewel Marketingu w gospodarce polskiej i światowej “.

Nigdy nie daj się wmanipulować i polecać czegoś czego osobiście nie sprawdziłeś.

Pamiętaj: jakąkolwiek wybierzesz firmę z automatu stajesz się jej twarzą. Więc wybierz taką firmę,którą z DUMĄ BĘDZIESZ REPREZENTOWAĆ.

XOXO
signature

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Previous
Ratunek dla wypadających włosów
Chcesz pracować w network marketingu i stoisz przed wyborem firmy

Copyrighted Image Anna