CZYM JEST SZCZĘŚCIE? SEKRET RADOŚCI W NASZYM ŻYCIU

3 minut czytania

Czy jesteśmy szczęśliwi? To pytanie często budzi refleksję nad naszym życiem, priorytetami oraz tym, co naprawdę ma wpływ na nasze samopoczucie. Czy to rodzina, praca, czy też nasza wiara? Czy może liczymy na spełnienie pewnych warunków, aby być szczęśliwymi? Warto się zastanowić, czy nasze poczucie szczęścia zależy od okoliczności czy też jesteśmy w stanie je kontrolować.

Czy uważasz siebie za osobę szczęśliwą? Jeśli tak, to co tak naprawdę przyczynia się do twojego szczęścia? Czy to miłość rodziny, sukces zawodowy, czy też osiągnięcie celów? A może zaczekujesz na moment, który według ciebie przyniesie ci szczęście, takie jak ukończenie szkoły, zdobycie wymarzonej pracy czy zakup nowego samochodu?

Często doświadczamy chwilowego szczęścia w momencie osiągnięcia jakiegoś celu lub zdobycia upragnionego przedmiotu. Jednak czy to uczucie utrzymuje się przez długi czas? Często okazuje się, że jest to tylko efekt krótkotrwały, a to z kolei może prowadzić do rozczarowania.

Szczęście można zdefiniować jako długotrwały stan dobrego samopoczucia, który towarzyszy nam w różnych sytuacjach. Jest to stan, który łączy się z pozytywnymi emocjami, od zwykłego zadowolenia po głęboką radość, a także z naturalnym pragnieniem utrzymania tego stanu.

Tym samym, szczęście jest czymś więcej niż chwilową przyjemnością, to raczej podróż niż cel. Kiedy mówisz sobie: „Będę szczęśliwy, kiedy…”, faktycznie odkładasz swoje szczęście na później, a to jest błędem.

Porównajmy to do naszego zdrowia. Co zrobisz, aby cieszyć się dobrym zdrowiem fizycznym? Będziesz zdrowo się odżywiał, regularnie ćwiczył i dbał o siebie. Podobnie jak w przypadku zdrowia, szczęście jest efektem stosowania pewnych zdrowych nawyków. To kwestia wyboru właściwej ścieżki życia i trzymania się jej.

Co więc naprawdę pomaga nam podążać tą „ścieżką szczęścia”? To pytanie ma wiele odpowiedzi, ale kluczową rolę odgrywają:

1.ZADOWOLENIE Z TEGO, CO POSIADAMY ORAZ SZCZODROŚĆ

Osoby zadowolone z tego, co mają, rzadziej skarżą się na życie. Takie nastawienie chroni nas przed zazdrością i daje poczucie spokoju. Dzięki temu unikamy niepotrzebnego stresu związanego z pragnieniem tego, czego nam brakuje.

2.SZCZODROŚĆ

Ludzie hojni odczuwają radość z dawania, nawet jeśli są to jedynie nasz czas i zaangażowanie. Nagrodą są miłość, szacunek oraz prawdziwe przyjaźnie, które nie mają ceny.

3. CENIENIE RELACJI Z LUDŹMI, NIE RZECZYMI

Dobre relacje z innymi są bezcenne. Miłość, jak się przekonamy, jest kluczowym elementem do osiągnięcia prawdziwego szczęścia.

W podsumowaniu, szczęście to nie tylko chwilowa przyjemność, ale przede wszystkim stan długotrwałego dobrego samopoczucia. Jeśli chcemy czerpać z niego jak najwięcej, musimy pielęgnować nasze nastawienie, kierując się pozytywnym myśleniem i zdrowymi nawykami. To właśnie te elementy pozwalają nam podróżować ścieżką szczęścia, tworzyć piękne wspomnienia i cieszyć się życiem bez względu na okoliczności.

XOXO
signature

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 komentarz
 • zbigniew
  24 stycznia, 2019

  Super artykuł 🙂 Jako że jestem osobą drobiazgową wyłapałem że w większości ten artykuł jest tak jakby o Mnie 🙂 Mogę szczerze powiedzieć że Jestem Szczęśliwy 🙂 Cieszę się od wielu lat drobiazgami mnie otaczającymi, na które w dawnym życiu nie zwracałem uwagi i „nie miałem na to czasu „. Kiedyś o w wszystko prosiłem a od lat nauczyłem się dziękować. Dziękować za to co mam i jak mam, za to Kim jestem i jaki jestem, za to co jest i jak jest 🙂 Nie prosząc już o nic 🙂 Moje krótkie życie to kiedyś bardzo gruba smutna książka 🙁 smutków, żalu, braku wiary w ludzi, los, szczęście , miłość itd 🙁 był to i czas upodlenia i upadku na Dno 🙁 Ostatnim rozdziałem był mój wypadek 13 lat temu 🙁 Kiedyś Moje Życie wyglądało jak gierka komputerowa 🙁 Zaangażowany byłem w wiele rzeczy, pomagając także innym. Pokonałem nałóg 🙂 I rzuciłem się w pracę i wiele innych rzeczy, pakują się po drodze w pracoholizm połączony z czasem z perfecjonizmem 🙁 Wyszedłem i z tego 🙂 I przyszedł moment o którym nigdy nie myslałem 🙁 Że pomoc będzie MI potrzebna 🙁 Ktoś wjechał nie tyle we mnie co w Moje Życie 🙁 W karetce wróciłem do żywych i dostałem drugie życie. Od początku moje diagnozy były tragiczne 🙁 Ale los i przeznaczenie postawiło na Mojej Drodze Życia wielu wspaniałych ludzi którzy mnie wspierali, pomagali, dodawali wiary i siły do przetrwania najgorszych dni. A także profesora F który poskładał mnie robiąc dosłownie majstersztyk 🙂 Słuchając wielu bardzo złych diagnoz nie wiem jak ale postawiłem sobie Tak wysoko poprzeczkę że profesorowie na komisjach nie mogli uwierzyć Co Osiągnąłem 🙂 I tutaj zaczęła się Moja Nowa Książka Lepszego Życia 🙂 A po wypadku mogę powiedzieć że zaczynałem po raz piąty Swoje Życie 🙂 Tylko tym razem zaczynałem od wielu rzeczy które mogłem sam wykonać 🙂 Sam się wypoziomowałem przy chodaku bo bardzo chciałem powyglądać przez okno 🙂 sam nauczyłem się od nowa chodzić 🙂 biegać 🙂 a i wróciłem do Normalnego Życia 🙂 na przekór medycynie, ludziom i przeciwnością losu 🙂
  Cdn……………….

  • Anna
   5 lutego, 2019

   Cześć ???
   Dzięki serdeczne za komentarz, nie odpisywałam od razu ponieważ zabrakło mi słów. Jestem bardzo wdzięczna za tak wspaniałą wypowiedź. Jest to dla mnie bardzo inspirujące ?do dalszego rozwoju, działania.
   Pozdrawiam