Przypowieść o Dwóch Wilkach: Wybór, Którego Wilka Karmisz

2 minut czytania

Pewien mądry Indianin Cherokee przekazywał swoje mądrości swoim wnukom. Jego słowa zawierały głębokie przesłanie, które dzisiaj chcę się z Tobą podzielić:

Wewnętrzna walka to coś, co każdego z nas dotyka. To, co dzieje się w naszym wnętrzu, jest jak pojedynek między dwoma wilkami.

Pierwszy wilk reprezentuje strach, złość, zazdrość, smutek i cały łańcuch negatywnych emocji. To wilk, który niszczy nasze serce, podżega do zła, wywołuje ból, chciwość i arogancję. To wilk, który podsyca nasze wątpliwości, poczucie winy i urazę. To wilk, który wpędza nas w kłamstwa i fałszywą dumę, oddzielając nas od innych.

Drugi wilk to radość, zadowolenie, zgoda i pokój. To wilk, który niesie miłość, nadzieję, akceptację i chęć zrozumienia. To wilk, który hojnie dzieli się prawdą, życzliwością i współczuciem. To wilk, który wzmacnia naszą wiarę i przekonanie o dobrym w ludziach.

Tak samo jak ta walka odbywa się w każdym z nas, odbywa się ona również w Tobie. Dlatego pytam Cię: Którego wilka karmisz?

Wewnętrzna walka to wybór. To decyzja, którą podejmujemy każdego dnia. I kiedy jedno z wnucząt zapytało starego Indianina, który wilk wygra tę walkę, odpowiedź była prosta:

„Wygra ten wilk, którego nakarmisz.”

Przypowieść ta kryje w sobie głęboką prawdę. To my sami decydujemy, które emocje, myśli i postawy umacniamy. To nasz wybór determinuje, czy nasze serce napełni się światłem czy ciemnością.

Teraz zapytaj siebie: Którego wilka chcesz karmić?

XOXO
signature

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy jak do tej pory :(