Czy sukces to kwestia przypadku

Posted on 3 minut czytania

Czy sukces to kwestia przypadku ?

Często zadawałam sobie pytanie . Czy sukces to kwestia przypadku ? Im bardziej się zagłębiałam w temat i czytałam rożne historie z życia różnych ludzi . Dochodzone do wniosku , że sukces nie jest wynikiem losowego rzutu kostką .

Więc na czym polega różnica ? W prosty sposób odp Ci na pytanie .

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się , co wspólnego ze sobą mają Spielberg i Springsteen ? Albo co łączy Martina Luthera Kinga z Johna F. Kennedy co pozwoliło im zawładnąć umysłami tylu milionów ludzi ?

Przykładów można wymieniać bardzo wiele . Wszystkie osoby , które osiągnęły sukces w swoim życiu to nic innego jak skłonienie siebie samego do stałego podejmowania skutecznych działań .

Więc co im każdego dnia każe bez reszty angażować się we wszystko co robią ?

Pasja ! Tak . Ci wszyscy ludzie mieli dobrze przemyślany , dodający energii , wręcz obsesyjny cel , który nieprzerwanie kazał im działać . Pasja nadaje życiu pikanterii , siłę i sens .

Ludzie sukcesu wiedzą też , że bez wiary w siebie i swoje możliwości nie osiągną nic , że nie przystąpią do działania . Przede wszystkim tacy ludzie wiedzą czego chcą i bardzo mocno wierzą , że to osiągną .

Czy pasja , wiara wystarczy ?

A co jeśli dodamy do tego strategie . W czym ona nam pomoże . Strategia to sposób na organizowanie środków. Dobrze czytasz . Znasz historie Steven Spielberg ? On zdecydował się być reżyserem wytyczył sobie kierunek . Uświadomił sobie czego chce się nauczyć , kogo poznać , i co w tym kierunku powinien zrobić .

Spielberg miał nie tylko wiarę , pasje ale posiadał również strategię . Każdy artysta , rodzic etc wie że samo posiadanie tych środków nic nie da .Trzeba je zastosować w działaniu .

By osiągnąć cel ważne jest jakie przejawia się wartości . Jeśli strategia jaką założyłeś nie pasuje do twoich przekonań , co jest słuszne , a co nie jest . To nie ważne jak dobra będzie strategia ona nie zadziała . Dlaczego ? Ponieważ powstaje wtedy konflikt wewnętrzny między Twoimi wartościami , a obrano strategią .

A co z energią ? Zobacz jeśli masz pajsie ,wiarę w siebie , posiadasz strategie , sprecyzowane wartości , którymi się kierujesz . A nie masz energii siły fizycznej by podjąć działanie . Czy można to pominąć ?

Czego jeszcze zabrakło jak myślisz ? Tak umiejętności nawiązywania kontaktów , relacji .Bez tego nie da się iść dalej , każdy powinien kształtować trwałe i prawdziwe więzi z ludźmi .

Bez relacji , szczerych więzi z ludźmi

cokolwiek będziemy chcieli zrobić

będzie to

po prostu puste i fałszywe .

Ludzie sukcesu są to osoby , które nauczyły się jak podejmować wyzwania , jak dzielić się swoim doświadczeniem . Ludzie , którzy kształtują własne życie , którzy umieją przedstawić światu swoją wizje i nie boja się .

Jest możliwość korzystania z ich wiedzy , uczenia się na ich błędach dzięki temu nie marnujemy czasu .

Tak odp jest banalna ale zastosuj ją wprowadzić w życie . Każdego dnia podejmuj działania , które będą Cię przybliżać do wymarzonego sukcesu. Wtedy zobaczysz różnicę i efekty swojskich działań .

XOXO
signature

Subskrybuj podobne posty na email

Dołącz do Naszej kreatywnej społeczności

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

No Comments Yet.

Previous
I po siódme nie kradnij.
Czy sukces to kwestia przypadku

Copyrighted Image Anna