Jak stać się prawdziwym liderem

Posted on 3 minut czytania

Jak stać się prawdziwym liderem

 

Biznes to nie tylko ilość pieniędzy na koncie, ale przede wszystkim ludzie, którzy pracują na sukces oraz lider, którego podejście do pracowników jest inne, niż wszystkim może się wydawać.

Jak stać się prawdziwym liderem?

Podstawa.

Każdy chce, aby wszystko co jest budowane od podstaw, było bez skazy. Idealna firma z idealnymi pracownikami. Osiąga się sukces za sukcesem i w rzeczywistości wierzymy w to.

Media często przedstawiają nam idealne firmy i doskonałe życie. Okazuje się jednak, że takie zatajanie prawdy lub przeinaczanie często działa na szkodę.

Ludzka natura.

Udowodniono naukowo, że ludzie częściej wybierają marki, które pokazują ludzką naturę. Wszystko polega na tym, że nic nie jest idealne i tak jak człowiek popełnia błędy.

Tak też robią to firmy, które tego nie ukrywają i nie boją się przyznać do błędu. Starają się to naprawić i więcej tego nie powtórzyć.

Tak samo funkcjonuje człowiek, który myli się, popełnia błędy, ale stara się być lepszy po każdym potknięciu.
Lider marki z ludzką naturą.

Na czym to polega? Autentyczny lider będzie się rozwijał, doprowadzał się do możliwie idealnej postawy, ale nie będzie wstydził się popełnianych błędów.

Wręcz przeciwnie, będzie o nich mówił i pokazywał, że są inne, lepsze sposoby na osiągnięcie celu.

Prawdziwy lider ma świadomość o swoich wadach i z każdym dniem stara się z nimi walczyć.

Naginanie rzeczywistości.

Co w przypadku ludzi, których zadaniem jest motywować innych?

Naginają rzeczywistość i pokazują wszystko w kolorowych barwach. Wydaje się, że nie mogą mówić o tych gorszych momentach. Otóż mogą, a nawet powinni!

Opowiadanie o ciężkich sytuacjach (zwłaszcza w biznesie) i o tym, jak postępować, kiedy się pojawiają, jest bardzo motywujące i pouczające – często o wiele bardziej, niż mówienie o sukcesach!

To te drobne i większe trudności uczą nas pokory i dają siłę do działania, jeżeli je dobrze przeanalizujemy.

Uczą, czego unikać, którą drogą na pewno nie iść. – mówi ekspertka

Dlaczego więc nie chcemy rozmawiać o swoich ciężkich momentach, skoro wiemy, że każdy takie miewa?

Autentyczny lider nie będzie ukrywał, że droga do sukcesu zawsze była idealnie prosta i bez przeszkód. Pokaże, że co chwile napotykał problemy, ale uświadomi, że zawsze jest sposób, aby je pokonać.

Jestem ciekawa twojego zdania ,a jak Ty myślisz ?

Masz prawo do obserwowania i słuchania innych,wyciągania wniosków i popełniania błędów. Ważne jest, aby uczyć się na nich i nie wstydzić się ich. To wszystko pokazuje , że próbujesz i szukasz lepszej drogi,a to jest cecha lidera.

 


XOXO
signature

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 Comments
 • Maria Szymańska
  6 stycznia, 2019

  Autentyczny lider nie będzie ukrywał, że droga do sukcesu zawsze była idealnie prosta i bez przeszkód. Pokaże, że co chwile napotykał problemy, ale uświadomi, że zawsze jest sposób, aby je pokonać.

  Dokładnie zgadzam się w 100 %

  • Anna Maria
   18 lipca, 2019

   dziękuje serdecznie
   pozdrawiam

 • Aśka
  15 lipca, 2019

  Hej dzięki za wpis !

  • Anna Maria
   18 lipca, 2019

   Proszę bardzo i polecam się na przyszłość.
   pozdrawiam

 • Ewa
  17 lipca, 2020

  Świetnie ujęte tylko szkoda że nieliczni potrafią przyznać się do błędów. Naginanie i kolloryzowanie wyrządza krzywdę nie tylko pracownikowi ale też i samemu liderowi, gdyż jeśli mówimy że coś idzie super świetnie a tak nie jest to jako lider tracimy zaufanie pracowników. Każdy popełnia błędy jedni mniejsze drudzy większe lecz jedz jesteśmy tylko ludźmi a firma to nie budynek, firma to ludzie którzy na co dzień mają prawo popełniać błędy!! Lecz nie sztuką jest nie popełnienie błędów, sztuką jest umieć się do nich przyznać i zajść konstruktywne rozwiązanie by je naprawić

Copyrighted Image Anna