Strach,chciwość, pragnienie……

Posted on 4 minut czytania

Życie ludzi jest napędzane przez dwie emocje: strach i pragnienie.

Robert T. Kiyosaki.

Strach hmmm…..

Zastanawiałeś się może kiedyś nad tym jak emocje mogą mieć wpływ na Twoje, innych ludzi życie? Nigdy wcześniej nie myślałam nad tym ,nie zastanawiałam się tak głębiej.

Np: rodzice często powtarzali jak bardzo ważna jest edukacja. Skończenie szkoły da ci dzieciaku dobrą prace etc. heheheh. Stabilność jest bardzo ważna.

Zgadzam się że wiedza to potęga nieograniczone możliwości brak jej to powolna śmierć.

Człowiek czuje stabilność jak ma wszystko poukładane, jego dzienna rutyna nie jest zakłócona.Rodzina,praca opłacone rachunki,wyczekiwana podwyżka etc.

Z czasem dostaje upragnioną podwyżkę i co się dzieje? Przychodzą kolejne emocje takie jak pragnienie posiadania lepszych,cool rzeczy i oczywiście popisywanie się środkami do życia.

Strach,pragnienie,chciwość emocje,którym poddaje się prawie każdy człowiek.

Dlatego ważne jest przekucie tych negatywnych emocji,tej energii na naszą korzyść. Nie pozwolić by lęk,strach kierował moim czy twoim myśleniem,życiem.

Weźmy np: temat pieniędzy większość ludzi powtarza że nie jest zainteresowanych pieniędzmi. Zastanów się przez chwilę każdego dnia z rana pędzą do pracy na 8 ,12 etc godz.

Skoro pieniądze ich nie interesują to po co chodzą do pracy?

Może dla tego ” Ja kocham swoją pracę”

serio

Emocje strachu i chciwości zawsze będą z nami będziemy je przeżywać. Trzeba się nauczyć się by te emocje nie kierowały naszym sposobem myślenia.

Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta by nie stać się IGNORANTEM.

Większość ludzi używa tych emocji przeciw sobie. Człowiek na etacie poświęca swój czas praktycznie swoje życie na gonitwę za pracą, upragnioną podwyżką,na którą czeka bardzo długo, iluzją stabilności.

Człowiek nie powinien kierować się emocjami, ale mieć kontrole nad nimi.

Z drugiej strony bogaci ludzie, jakaś część tych ludzi wzbogaciła się z powodu STRACHU hmmm ciekawe nie pomyślałabym nigdy że nimi kierował strach. Dziwnie to brzmi ale tak jest.

Myśląc że posiadanie dużych pieniędzy pomoże im usunąć strach,lęk przed byciem biednym.

Zabawne

Bogaci stają się jeszcze bogatsi niż na początku i co się dzieje dostrzegają że strach jest jeszcze większy i zaczynają się bać by nie stracić swojego majątku.

Nasuwa się pytanie.

Co jest lepsze w takim układzie wzbogacenie się z powodu STRACHU czy z powodu PRAGNIENIA !?

Hmmm…….

Milionerzy żyją w większym strachu niż ludzie biedni.

Pomyśl teraz strach ,który doprowadził ich do bogactwa jeszcze bardziej się powiększył. No bo co jeśli by stracili swoje luksusowe życie, samochody ,domy etc to jak będą mogli spojrzeć w twarz swoim bogatym znajomym.

Czy zatem bycie BIEDNYM

znaczy bardziej SZCZĘŚLIWY?

NIE.

W życiu potrzebny jest BALANS.

Bądź ze sobą szczery w kwestii własnych emocji użyj swojego umysłu by te emocje przekuć w korzyść dla siebie samego.

To jak z ciągnącym wóź osłem,którego właściciel wywija marchewką przed jego nosem.Być może właściciel osła zmierza tam ,dokąd chce,ale osioł ściga iluzje.Jutro dostanie tylko następną marchewkę.

Robert T. Kiyosaki

Co wzmacnia strach i pragnienie?

Dokładnie tak IGNORANCJA.

Bogaci ludzie bardziej się boją im bardziej są bogatsi.Pieniądze są przysłowiową marchewką,iluzją.Gdyby tak zastanowić się nad osłem i gdyby ten osioł znał prawdę na pewno by się zastanowił.przemyślał swój wybór.

TAK czy NIE

Coś w tym jest gdy człowiek,który nie chce szukać,pogłębiać swojej wiedzy o samym sobie doszukiwać się etc. Zamienia się w zombie , staje się ignorantem.

I co dzieje się dalej dochodzi do konfliktu pomiędzy szukaniem informacji,a zaprzestaniem się uczenia.

Oczywiście rodzic ma rajcie szkoła jest ważna nawet powiem,że bardzo ważna. Szkoła uczy jak zdobywać wiedzę, uczy zawodu i tu rola szkoły się kończy.

Szkoła uczy pewnego rodzaju schematu nałożonego odgórnie oczywiście społeczeństwo potrzebuje lekarzy,kierowców,piekarzy,księgowych etc. Rożnych zawodów dzięki temu społeczeństwo kwitnie.

Ale co potem?

Każdy z nas wie że szkoła nie uczy o finansach ponieważ każdy mógłby je mieć.Szkoła uczy schematu by koncertują się na uczeniu ludzie pracowali dla pieniędzy,a nie jak nad nimi zapanować.

Ważne jest używać emocji racjonalnie ,a nie uczuciowo.

Tak naprawdę pieniądze są wymysłem

-domkiem z kart ,który nie wali się dzięki ignorancji mas i złudzeniu pewności.

Robert T. Kiyosaki
XOXO
signature

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 Comment
  • Karo
    21 października, 2019

    Prawda w każdej sferze życia jest potrzebny balans 👌🏻😊

Previous
M.M.I w Londynie.
Strach,chciwość, pragnienie……

Copyrighted Image Anna